COLOR PURE - боја за коса за мажи

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

COLOR PURE - боја за коса за мажи

Quick Overview

Color Pure боја за коса за мажи од Lorvenn Paris.

Достапност: На залиха

MKD 360,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Color Pure бојата за коса ја прекрива побелената коса за само 5 минути, лесно се нанесува и дава одлични резултати и природен изглед на косата.

Наменета е исклучително за мажи и претставува иновативно решение во боењето на косата кое истовремено ја негува косата и ја обезбедува саканата боја.

Првите знаци на побелување на косата не мора да ви претставуваат проблем и причина за загриженост. Доколку не ви се допаѓаат слободно можете да ги покриете со бојата за коса MK Color Pure и никој нема да забележи никакви промени на вашата коса. Нијансите се одбрани внимателно така што совршено се вклопуваат со природната боја на косата. Добивате сосема природна нијанса и природен изглед на вашата коса.

Новата нежна формула содржи камилица и витамин Б5, ги покрива првите знаци на побелена коса, и ѝ дава на косата убав природен изглед. Содржи кератин за екстра јачина на косата. Истовремено ја негува косата и ја обезбедува потребната влажност. Не содржи амонијак. Бојата не е трајна и се задржува на косата до 28 миења со шампон. Ја засилува и заштитува природната боја и при опаѓање бојата не ја осветлува косата туку целосно паѓа. Достапна е во 3 бои: 30 Black-Brown (црно-кафена), 40 Dark Brown (темно кафена) и 50 Medium Brown (средно кафена).

Се препорачува да ја изберете бојата која е најблиска до вашата природна боја на косата.

Како се употребува?

Пакувањето содржи: колор балзам 40 мл., емулзија за растварање 40 мл., најлонски ракавици, чешел и шампон. Балзамот се раствара со емулзијата и добро се протресува. Се нанесува на косата и се остава да отстои 5-10 минути, во зависност од тоа колкав сакате да биде интензитетот на бојата. Се измива со шампонот што е во пакувањето. Производот може да предизвика алергиска реакција. Да се тестира пред употребата. Не треба да се употребува на веѓи и трепки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Во случај на проблем да се посети доктор и да се однесе амбалажата од производителот.

Рок на употреба: 12 месеци
Рок на траење: 3 години

Увозник и дистрибутер: Меркур Трејд, ул. Маршал Тито бр. 42 Битола

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: COLOR PURE - боја за коса за мажи

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value