SEVENTEEN Bronzing Powder - бронзер

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Bronzing Powder - бронзер

Quick Overview

Компактна пудра Bronzing Powder на SEVENTEEN за здрав, блескав и исончан изглед

Достапност: На залиха

MKD 630,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Бронзер од SEVENTEEN

Компактна пудра Bronzing Powder

ОПИС

Специјално дизајнирана камена пудра-бронзер Bronzing Powder на SEVENTEEN наменета за здрав, блескав и исончан изглед на вашето лице. Може да се користи на целото лице и деколте, или пак само на образите како руменило. Достапна е во три нијанси и е совршена за сите типови на кожа.

Како да изберете совршен бронзер што ќе одговара на вашиот тен: Изборот на бронзер најмногу зависи од тоа каков ефект сакате да постигнете со шминката. За дневна шминка најдобро е да изберете мат формули, додека светликавите се идеални за навечер, при што со бронзерот можете да ги нагласите јаболчниците и да го разубавите деколтето. На мрсната кожа и одговара бронзер во прав, а истото важи и за мешан тип на кожа, додека течните и кремастите формули се идеални за оние кои имаат сува кожа.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Bronzing Powder - бронзер

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value