SEVENTEEN 98 % Natural Massage Oil Nail Treatment - основа за нега на нокти

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN 98 % Natural Massage Oil Nail Treatment - основа за нега на нокти

Quick Overview

Еликсир за нега и убавина на вашите раце!

Достапност: Нема на залиха

MKD 190,00

Детали

Производ за нега на нокти од SEVENTEEN

Третман за нокти со природно масло за масажа

ОПИС

Еликсир за нега и убавина на вашите раце! Специјално формулиран производ за нега на нокти 98 % Natural Massage Oil Nail Treatment од SEVENTEEN кој со редовна употреба ги храни, хидрира, измазнува, зајакнува ноктите и ја омекнува кожата околу ноктите. Комплексот од 10 масла ја зајакнува структурата на ноктите и ги обновува ноктите по нивно оштетување и негативни надворешни влијанија благодарение на високата содржина на масни киселини. Производот ги содржи следниве масла: Масло од благ бадем, абисинско масло, арганово масло, масло од бабасу, масло од овес, шолмугра масло, масло од баобаб, сончогледово масло, масло од морков и маслиново масло (органско)

Начин на употреба

Нанесете доволна количина од производот на ноктите и на областа околу нив и потоа масирајте нежно со кружни движења се додека не се впие. На крај измијте ги рацете и убаво исушете ги пред да нанесете лак за нокти.

Користење

Производот се користи за подготовка на ноктите и омекнување на кутикулите пред маникир, потоа како секојдневен третман, кога ноктите се суви, слаби и кршливи (обично поради хемиски процеси) и кај природните нокти, за поубав изглед на рацете.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

СОСТОЈКИ

Sweet Almond Oil, Abyssinian oil, Argan oil, Babassu oil, Oat oil, Chaulmoogra oil, Baobab oil, Sunflower oil, Carrot oil, Olive oil (Organic) ...

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN 98 % Natural Massage Oil Nail Treatment - основа за нега на нокти

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value