SEVENTEEN Cuticle Remover Gel - гел за кутикули

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Cuticle Remover Gel - гел за кутикули

Quick Overview

Производ што ги омекнува кутикулите, за да можат полесно да бидат отстранети

Достапност: Нема на залиха

MKD 190,00

Детали

Гел за кутикули од SEVENTEEN

Гел за отстранување на кутикули Cuticle Remover Gel

ОПИС

Производот Cuticle Remover Gel од SEVENTEEN ги омекнува кутикулите, за да можат полесно да бидат отстранети. Се користи така што прво се нанесува на ноктите, пред да ја нанесете основата.

Како да ги негуваме кутикулите: Кутикулите на ноктите како нежен цвет со кој треба внимателно да се однесуваме. Тие не треба да се сечат, туку само да се поттурнуваат нагоре или пак да се користат професионални производи за отстранување на кутикулите. Во спротивно вратата за влез на бактериите во ноктот ќе биде отворена, па ако се случи таа да биде подсечена, бактериите моѓат лесно да влезат во организмот.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

 

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Cuticle Remover Gel - гел за кутикули

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value