SEVENTEEN French Manicure Collection - колекција за француски маникир

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN French Manicure Collection - колекција за француски маникир

Quick Overview

Францускиот маникир во пастелни нијанси

Достапност: На залиха

MKD 190,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Француски маникир од SEVENTEEN

Колекција за француски маникир во 11 пастелни нијанси ...

ОПИС

Колекцијата French Manicure Collection од SEVENTEEN е совршен избор за жени кои ги обожаваат пастелните нијанса. Станува збор за француски маникир кој е идеално решение за прекрасни негувани нокти со природен изглед. Направете си свој карактеристичен француски маникир, со соодветна нијанса од широката палета на природни нијанси. Колекцијата вклучува бела боја за врвовите на ноктите и 11 алтернативни пастелни бои.

При шопинг на овие лакови за нокти треба да имате на ум дека сите нијанси не се исти, иако тие изгледаат идентично на прв поглед. Боите со розoви тонови стојат на жени со студен подтон на кожата, додека нијансите на праска им ласкаат на жените со потопол тен. Овие лакови често се проѕирни, па доколки е потребно, под нив ставете слој креч со бел лак, но само доколку сакате да ја истакнете бојата.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN French Manicure Collection - колекција за француски маникир

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value