SEVENTEEN Supreme - лак за нокти

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Supreme - лак за нокти

Quick Overview

Лакови за нокти во широка палета на бои

Достапност: На залиха

MKD 190,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Лак за нокти од SEVENTEEN

Лакови за нокти Supreme Nail Enamels

ОПИС

Ако сакате гламурозен вечерен изглед за оваа сезона, но и да ја разбиете сторогата и деловна дневна варијанта, пробајте ги новите нијанси на лаковите за нокти Supreme од SEVENTEEN. Лаковите се базираат на нова подобрена формула и доаѓаат во широка палета на бои така што лесно ќе ја најдете онаа што најмногу ви одговара. Имаат екстра сјајни бои, долго траат, брзо се сушат, а специјалната четка гарантира совршено нанесување.

Како правилно да нанесете лак:

Претпоставуваме дека кога нанесувате лак на нокти тоа најчесто го правите на следниот начин: го вадите апликаторот, го цедите од ивицата на шишенцето од секоја страна по еднаш и четкичката ви е подготвена за лакирање? Но, тоа е погрешно...

Доколку правите така на тој начн можат многу лесно да ви се појават грутки на апликаторот или пак да нанесете прекумерно количество на лак. Затоа ве советуваме најпрво четката неколку пати добро да ја исцедите од работ на шишето и тоа од самиот врв се додека не добие сплоснат изглед. Потоа само со врвот натопете ја во лакот и во три потези (левата страна, десната страна, па средината) лакирајте ги ноктите.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Supreme - лак за нокти

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value