SEVENTEEN Μatt Concealer Extra Coverage - коректор

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Μatt Concealer Extra Coverage - коректор

Quick Overview

Eден од најдобрите коректори кои можат да се најдат на нашиот пазар

Достапност: На залиха

MKD 650,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Без разлика дали станува збро за подочници, флеки или ситни брчки, вистинскиот коректор може да направи чуда од вашето лице. Ние го пробаввме новиот коректор Μatt Concealer Extra Coverage од козметичкиот бренд Seventeen и можеме за да ви гарантираме дека е еден од најдобрите кои можат да се најдат на нашиот пазар. Овој коректор одлично ги покрива недостатоците на секој тип на кожа, има прилично достапна цена, и што е најважно – останува на лицето многу долго време. Сите девојки кои го пробаа, а меѓу нив и Алек Потер, една од најпознатите бјути блогерки во Македонија, истакнаа дека овој мат коректор ги покрива подочниците подобро од другите така што ако тие се вашиот главен проблем ова би било одлично решение за вас. Оваа кремаста формула не само што ги корегира недостатоците и ги покрива темните дамки и подочниците, туку исто така ги израмнува ситните брчки и ја храни кожата со витамини, истовремено обезбедувајќи долготрајна максимална покриеност. Содржи зелен чај и екстракти од калинка кои помагаат да се намали појавата на темни кругови и подочници. Вклучува специјална четка со која многу лесно се нанесува на проблематичните делови на лицето. Не содржи парабени, наменет е за сите видови на кожа, дерматолошки е тестиран и е достапен во пет различни нијанси од кои можете да ја изберете вашата.

Како да го нанесете

Коректорот најдобро се нанесува во тенки слоеви еден над друг. Можете да го нанесете така што ќе нанесете повеќе точкички под очите во близина на трепките, или пак во облик на триаголник на целото подрачје под очите. Ставете и по една точка на внатрешниот дел од очите. Можете да го нанесете со врвот на прстите, или пак со специјалната четкичка од новиот коректор на Seventeen со која ќе добиете најдобар резултат.

 

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Μatt Concealer Extra Coverage - коректор

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value