SEVENTEEN Lash Elegance - маскара

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Lash Elegance - маскара

Quick Overview

Маскара за густи трепки со ефект на вештачки трепки

Достапност: На залиха

MKD 553,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Маскарата, покрај карминот, е секако неизбежен производ во козметичкиот несесер на секоја жена што се грижи за себе и сака да изгледа убаво.

Маскарите ни помагаат да ги нагласиме очите, да ги продолжиме трепките и да им дадеме волумен, а најголемиот проблем е да пронајдеме совршена маскара која ќе одговара на нашите трепки. Од друга страна и ефектот на вештачки трепки навистина тешко се постигнува со обичните маскари, но ова дефинитивно не важи и за новата маскара „Lash Elegance“ од SEVENTEEN со која многу лесно ќе постигнете густи и драматични трепки. Маскарата има еластична текстура која е специјално подготвена за да се избегне создавање на грутки на трепките и претставува одличен производ за сите дами кои сакаат да имаат совршени трепки. Оваа маскара овозможува исклучителен волумен, фантастично издолжување и дефиниција, трепките не се лепат, а мултидимензионалната четка која ги издвојува трепките е идеална за лесно нанесување и ефект на вештачки трепки. Маскарата е без мирис, офталмолошки тестирана и лесно се отстранува. Освен во црна боја, достапна е во уште 3 различни нијанси со кои многу лесно се постига инстант волумен кој останува со часови.

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Lash Elegance - маскара

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value