Natural Silky Transparent Compact Powder

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Natural Silky Transparent Compact Powder - камена пудра

Quick Overview

Камена пудра со свиленкаста структура за природен, мат ефект на вашето лице

Достапност: Нема на залиха

MKD 560,00

Детали

Пудра од SEVENTEEN

Камена пудра Natural Silky Transparent Compact Powder

ОПИС

Транспарентна камена пудра Natural Silky Transparent Compact Powder од SEVENTEEN со свиленкаста структура за природен, мат ефект на вашето лице. Ги ресорба маснотиите од лицето и го прави лицето мазно, нежно и со мат ефект. Содржи витамин Е и алое вера за екстра хидратација на лицето. Има СПФ 15 за заштита од штетните сончеви зраци. Не содржи масла, парфем и парабени.

Основа за добра подлога

За најдобри резултати, убаво подгответе ја кожата. Започнете со Ideal Cover Concealer (доколку сакате да ги разгледате производите, кликнете на нивните имиња) за да ги прикриете темните кругови и другите несовршености.

Изберете течна пудра од палетата на течни пудри: Natural Velvet Long Lasting Matte Foundation за мазен, мат, кадифен финиш со голема покриеност; Matt Plus Liquid Foundation за совршен мат ефект кој трае преку целиот ден; или Time Plus Long Lasting Make-Up за природно, мазна покриеност.

Последниот чекор за совршена подлога е изборот на вистинска камена пудра: Natural Silky Compact Powder за висока покриеност и мат кадифен изглед; Natural Transparent Silky Compact Powder за транспарентен мат изглед или Loose Face Powder за транспарентна покриеност и долготрајност на шминката.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

СОСТОЈКИ

WITH VITAMIN E AND ALOE VERA, INGREDIENTS KNOWN FOR THEIR MOISTURIZING PROPERTIES. ENRICHED WITH SPF15 THAT CREATES A PROTECTIVE SHIELD AGAINST THE HARMFUL EFFECTS OF SUN RADIATION AND FREE RADICALS.PARABENS - OIL - PARFUM FREE

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Natural Silky Transparent Compact Powder - камена пудра

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value