SEVENTEEN Natural Silky Compact Powder - камена пудра

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Natural Silky Compact Powder - камена пудра

Quick Overview

Камена пудра за максимална покривност и заштита совршена за сите типови на кожа

Достапност: На залиха

MKD 560,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Пудра од SEVENTEEN

Камена пудра Natural Silky Compact Powder

ОПИС

Камената пудра Natural Silky Compact Powder SEVENTEEN е совршен избор за максимална покривност и заштита наменета за сите типови на кожа. Збогатена со витамин Е за заштита на лицето од дехидратација и слободни радикали и СПФ 15 за заштита од штетни сончеви зраци. Специјално дизајнирана формула за здрав, свеж изглед на лицето и долготрјна покривност. 

Начин на употреба: Компактната пудра Natural Silky Compact Powder можете да ја користите над кремот за лице или како финиш над течната пудра.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

СОСТОЈКИ

WITH VITAMIN E, TO PROTECT SKIN AGAINST DEHYDRATION AND ENVIRONMENTAL POLLUTION ...

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Natural Silky Compact Powder - камена пудра

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value