Loose Face Powder

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Loose Face Powder - пудра во прав

Quick Overview

Пудра во прав за совршен мат финиш.

Достапност: На залиха

MKD 730,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Пудра од SEVENTEEN

Камена пудра Loose Face Powder

ОПИС

Пудра во прав Loose Face Powder од SEVENTEEN за совршен мат финиш. Транслуцента структура  и природен резултат кој траее преку целиот ден без да чувствувате тежина на лицето. Идеална за сите типови на кожа, особено препорачлив за сува кожа.Го прави лицето кадифено меко и мазно. Може да се користи како финиш над течната пудра или дирекно над кремот за лице со цел да го елиминира несаканиот сјај на лицето.

Како се употребува: Може да се користи како финиш над течната пудра или дирекно над кремот за лице со цел да го елиминира несаканиот сјај на лицето.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

 

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Loose Face Powder - пудра во прав

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value