FACTORY Машка маица „No Milfs No Cry“ [Limited Edition]

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

FACTORY Машка маица „No Milfs No Cry“ [Limited Edition]

Quick Overview

Машка маица во светлo сива боја од македонскиот бренд FACTORY

Достапност: На залиха

MKD 1.290,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

ОПИС НА АРТИКЛОТ: 

Во земјата на Кардашијанците, модната Библија Вог го започна трендот во кој голите деколтеа се минато, истакнувајќи ја важноста да се отфрлат стереотипите врзани за полот (иако само неколку месеци претходно на насловната страна ја ставија најпознатата старлета на светот!). Трендот поради кој многу мажи „очајуваат“ е започнат со причина, а неговата цел е да се забрани прикажувањето на жените како сексуални објекти. Во овој правец се движат и бројните феминистички пораки кои се мошне популарни во последниве неколку сезони, особено како дезени на маички. Пораката на оваа маица (No Milfs No Cry) НЕ е во спротивност со овие феминистички слогани, туку треба да се чита токму во тој контекст и покрај самиот израз MILF кој во западната култура се употребува како израз со кој мажите гледаат на физички атрактивни, повозрасни жени со кои сакаат да имаат секс. Но овој пат акронимот не оди во прилог на „машките интереси“ и перцепција на жените како сексуални објекти, туку имплицира на новите трендови во кои жените се субјекти и кои имаат право да бидат рамноправни со претставниците на посилниот пол.  

Limited edition / Ограничени количини!

PRODUCT DETAILS

Сива машка маица од македонскиот бренд  FACTORY

· Ткаенина
· Принтан дезен
· Кратки ракави и опуштен крој 
· Броевите одговараат на нормална величина
· 100% Памук

Моделот е висок 181cm и носи величина XXL

SIZE & FIT INFORMATION

Величина на моделот: UK XXL/ EU XXL
Висина на моделот: 181cm

LOOK AFTER ME
Перење во машина според инструкциите на самата етикета. 

ABOUT ME
100% Памук

 

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: FACTORY Машка маица „No Milfs No Cry“ [Limited Edition]

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value