FACTORY Маица сива Revolution - We Should All Be Free [Limited Edition]

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

FACTORY Маица сива Revolution - We Should All Be Free [Limited Edition]

Quick Overview

Темно сива машка маица од македонскиот бренд FACTORY

Достапност: На залиха

MKD 1.490,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

ОПИС НА АРТИКЛОТ: 

Машка, темно сива памучна маица од македонскиот бренд FACTORY инспирирана од популарната маица со феминистичкиот натпис „We Should all be Feminist“, но и од суровата политичка реалност (постојаните терористички напади и безмилосните војни во кои секојдневно гинат невини луѓе, борбата за подобро општество без разлика дали сте црнец, белец или припадник на жолтата раса, без разлика дали сте Албанец, Македонец, Србин или од било која друга нација). Маица можете да ја носите во вашите секојдневни кежуал пригоди, но и во вечерни или викенд изданија. Направена од мек и квалитетен памук во темно сива боја. На предниот дел на маицата со големи црвени букви пишува REVOLUTION, додека на задниот со мали бели букви We Should All Be Free. Маицата можете да ја фурате со шорцеви, кратки панталони или фармерки, во комбинација со вашите омилени патики или сандали и да добиете супер комбинации.

Limited edition / Ограничени количини!

PRODUCT DETAILS

Темно сива машка маица од македонскиот бренд  FACTORY

· Ткаенина
· Принтан дезен (Revolution)
· Кратки ракави
· Броевите одговараат на нормална величина
· 100% Памук

Моделот е висок 181cm и носи величина XXL

SIZE & FIT INFORMATION

Величина на моделот: UK XXL/ EU XXL
Висина на моделот: 181cm

LOOK AFTER ME
Перење во машина според инструкциите на самата етикета. 

ABOUT ME
100% Памук

 

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: FACTORY Маица сива Revolution - We Should All Be Free [Limited Edition]

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value