SUMMER BEAUTY BOX By Stipka -  Limited Edition

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SUMMER BEAUTY BOX By Stipka - Limited Edition

Quick Overview

Сет од пудра, кармин и маскара спакувани во најшизичкиот несесер што сте го виделе

Достапност: На залиха

MKD 2.840,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Сакате да внесете позитивни вибрации и добро расположение во летните денови? Можете да почнете од несесерот… 

Освежете го и обновете го вашиот арсенал на производи за убавина и подгответе се за лудо и незаборавно лето. А што е најинтересно, можете да отидете и еден чекор понапаред па да го смените и самиот несесер за нов модел кој сите пријателки ќе ве прашуваат од каде ви е. Но, да тргнеме чекор по чекор. По патот до целта ќе не води нашата сакана бјути блогерка Алек Потер, која специјално за Трговски и шопинг магазинот Штипка избра неколку производи со кои направивме сет кој е задолжителен за ова лето и кој отсега можете да го порачате и онлајн, а е наречен едноставно SUMMER BEAUTY BOX by Stipka. Секој сет содржи пудра Natural Fix All Day Matt Make up од Radiant Professional Make up која има долготраен мат ефект и заштитен фактор СПФ 15, потоа кармин Matt Lasting Lip Color од Radiant во боја која е апсолутен хит за оваа сезона (No.7), како и маскара Magna Lash (исто така од Radiant) во црна нијанса со која одлично ќе го заокружите вашиот летен изглед. Со производите следува и несесер од новиот македонски бренд Maca Factory кој e одличен за чување на вашите волшебни стапчиња, но воедно и изгледа многу интересно, така што не може а да не привлече внимание кога ќе го извадите од чантата! 

Бонус? Па сетот го добивате за само 1990 денари што е 30 отсто помалку отколку да ги купите производите поединечно + бесплатна достава до вашиот дом.

Секој сет содржи:

1. Пудра Natural Fix All Day Matt Make up од Radiant Professional Make up (нијансата ја избирате самите погоре) 2. Кармин Matt Lasting Lip Color од Radiant во тренди розова нијанса (No.7) 3. Маскара Magna Lash во црна нијанса (01 Black) 4. Несесер од Maca Factory (текстот што сакате да го пишува на несесерот избирате од понудените опции)

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SUMMER BEAUTY BOX By Stipka - Limited Edition

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value