Ideal Cover Liquid Concealer

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Ideal Cover Concealer - коректор

Quick Overview

Течен коректор Ideal Cover Concealer од SEVENTEEN со специјално сунѓересто четче за лесно наесување.

Достапност: На залиха

MKD 390,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Коректор од SEVENTEEN

Течен коректор Ideal Cover Concealer

ОПИС

Ideal Cover Concealer е течен коректор од SEVENTEEN со специјално сунѓересто четче за лесно нанесување. Ги прекрива подочниците, ги израмнува тенките брчки околу очите, и служи за максимално покривање, особено во овој дел од лицето. Содржи специјални микрогранули кои ја одбиваат светлината, дополнително осветлувајќи ја областа околу очите и затегнувајќи ја нежната кожа со што се спречува појава на брчки. Не се собира по очите и го прави вашиот излед свеж и младешки.

Коректорот е достапен во 7 различни нијанси за прекривање и 2 нијаси за осветлување (highlighter).

Основа за добра подлога

За најдобри резултати, убаво подгответе ја кожата. Започнете со Ideal Cover Concealer (доколку сакате да ги разгледате производите, кликнете на нивните имиња) за да ги прикриете темните кругови и другите несовршености.

Изберете течна пудра од палетата на течни пудри: Natural Velvet Long Lasting Matte Foundation за мазен, мат, кадифен финиш со голема покриеност; Matt Plus Liquid Foundation за совршен мат ефект кој трае преку целиот ден; или Time Plus Long Lasting Make-Up за природно, мазна покриеност.

Последниот чекор за совршена подлога е изборот на вистинска камена пудра: Natural Silky Compact Powder за висока покриеност и мат кадифен изглед; Natural Transparent Silky Compact Powder за транспарентен мат изглед или Loose Face Powder за транспарентна покриеност и долготрајност на шминката.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Ideal Cover Concealer - коректор

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value