SEVENTEEN Time Plus - долготрајна течна пудра

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Time Plus - долготрајна течна пудра

Quick Overview

Долготрајна течна пудра со супериорна покривност наменета за сите типови кожа

Достапност: На залиха

MKD 420,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Течна пудра од SEVENTEEN

Долготрајна течна пудра Time Plus

ОПИС

Долготрајна течна пудра Time Plus од SEVENTEEN со супериорна покривност наменета за сите типови кожа. Лесна, безмасна текстура, погодна за секојденевна примена. Збогатена со пчелин восок за поголема долготрајност и СПФ 15 за заштита од штетните сончеви зраци. Пакувањето е од 35 мл.

Начин на употреба: Нанесете неколку точки на лицето со помош на прстите или со сунѓерче за пудра и потоа размачкајте рамномерно. За да го избегнете ефектот на „маска“, внимателно нанесувајќи околу линијата на косата и брадата, и нежно на вратот.

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

 

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Time Plus - долготрајна течна пудра

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value