SEVENTEEN Natural Velvet Longlasting Matte Foundation - течна мат пудра

More Views

  • Брза испорака

    Максимум 3-5 работни дена за сите испораки во Македонија

  • Едноставно враќање

    Производот можете да го вратите или замените во рок од 5 до 10 дена

  • Потребна ви е Помош?

    Порачајте или побарајте помош по телефон на број 3892-6092-032 во работните денови од 9 до 17 часот

SEVENTEEN Natural Velvet Longlasting Matte Foundation - течна мат пудра

Quick Overview

Течна мат пудра за кадифено мазно и меко лице.

Достапност: На залиха

MKD 690,00

* Здаолжителни Полиња

Детали

Течна пудра од SEVENTEEN

Долготрајна течна мат пудра Natural Velvet Longlasting Matte Foundation

ОПИС

Ако сакате да имате прекрасен тен ви предлагаме да ја користите течната пудра Natural Velvet Longlasting Matte Foundation од SEVENTEEN. Пудрата има течна, кремаста структура која лесно се нанесува и го прави лицето кадифено мазно и меко. Содржи витамини А , Е и Ф и полисахариди за обновување и хидратација на кожата како и за заштита од појава на брчки. Изработена е според најнова технологија, без додатток на масла, погодна за сите типови на кожа. Содржи СПФ 20 за заштита на лицето од штетните сончеви зраци и долготрајна е преку целиот ден.

Начин на употреба: Се нанесува многу лесно и со неа ќе добиете совршен природен изглед кој ќе остане на вашето лице преку целиот ден. 

BEAUTY трендови и совети за шминкање »

ИНФОРМАЦИИ ЗА БРЕНДОT

SEVENTEEN - бренд за декоративна козметика создаден пред 50 години, со широк спектар на производи и бои што одговараат на вашите најсофистицирани потреби.

СОСТОЈКИ

CONTAINS VITAMINS A, E & F AS WELL AS NATURAL POLYSACCHARIDES. ENRICHED WITH SPF 20 FOR SKIN PROTECTION AGAINST SUN DAMAGE, CAPTURING FREE RADICALS ...

Product Tags

Користете празно место за да ги одделите таговите. Користете единечни наводници (') за фрази.

Напишете рецензија

Вие го оценувате: SEVENTEEN Natural Velvet Longlasting Matte Foundation - течна мат пудра

Како го оценувате овој производ? *

  1 ѕвездичка 2 ѕвездички 3 ѕвездички 4 ѕвездички 5 ѕвездички
Quality
Price
Value